PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=531}

Kontakt

Contact
7,4 76 544
oceny
7,4 10 1 76544
6,6 15
ocen krytyków
Kontakt
powrót do forum filmu Kontakt

Odnoszę wrażenie, że ostatnimi czasy nie kręci się filmów z przyjaznymi kosmitami. Nic tylko różni
przerażacze, porywacze i rozmaici destruktorzy planety Ziemia i rodzaju ludzkiego. A co się stało z
tymi dobrymi, niosącymi kaganek oświaty i miłości, znudzili się twórcom, stali się niemodni? Trochę to
smutne. Jeżeli się mylę, oświećcie mnie proszę tytułem filmu, bo chętnie bym sobie obejrzała
współczesny film z kosmitą dobrodziejem.

ocenił(a) film na 6
szurszur

A to w ogóle produkują filmy o kosmitach ? Mam na myśli rozsądnych kosmitów a nie zielone ludziki z czarnymi oczami.

Obejrzyj sobie Alien Planet 2005 np. To są dopiero świetnie skonstruowani kosmici a nie jakaś tandeta i mit utrzymywany przez pokolenia że kosmita jest zielony i lata spodkiem XD
Polecam ci też Enemy Mine z 85

ocenił(a) film na 8
szurszur

Mogłbym wymieniać bez konca, przykladowo E.T z 1982.Mało ci?

TheAmazingPudding

Napisałeś, że mógłbyś wymieniać bez końca a podałeś tylko jedną pozycję, poza tym autorowi wątku chodziło chyba o jakieś nowe filmy a E.T jest już stary. Jeśli faktycznie znasz tak dużo filmów z dobrymi kosmitami to proszę o rozszerzenie listy bo nie kojarzę zbyt wielu takich filmów.

ocenił(a) film na 8
albertos25

Daje kolejny przyklad,Paul z 2011roku.Bardzo przyjemny i smieszny film.

TheAmazingPudding

Nie wziąłem poprawki na to, że możesz odwołać się do komedii. Fakt, troszkę sf w komediowej konwencji o dobrych kosmitach się znajdzie. Zawęźmy jednak nasze pole poszukiwań do troszkę poważniejszych dzieł (czyli nie komediowych), nie włączajmy też seriali (chociaż w serialach o obcych najczęściej wizerunek obcych jest niejednoznaczny, albo mamy tam wiele ras obcych a nie jedną). I teraz wymieńmy co się znajdzie. Na pewno "Kontakt", później padło "E.T" , ktoś na dole podał "Bliskie spotkania trzeciego stopnia" , przychodzi mi na myśl jeszcze "2010: Odyseja kosmiczna" (we wcześniejszej części jeszcze nie ma obcych). Nie wiem jeszcze jak sytuacja się ma w nowym filmie "Nowy początek". Początkowo do listy z pozytywnymi obcymi miałem dodać jeszcze "Otchłań" (1989) i "Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia" (2008) ale po chwili namysłu stwierdziłem, że tam wcale kosmici nie byli pozytywni. Tutaj wytłumaczyłem to odnośnie tego drugiego a w Otchłanie sytuacja jest w sumie analogiczna http://www.filmweb.pl/film/Dzie%C5%84%2C+w+kt%C3%B3rym+zatrzyma%C5%82a+si%C4%99+ Ziemia-2008-442004/discussion/Dobrzy+kosmici,2851117
No i w sumie tu się moje zasoby filmów skończyły. Tymczasem rozpatrując filmy ze złymi kosmitami, zadanie jest w sumie proste, na pierwszy ogień idzie cała seria "Obcy", Predatory, "Dzień niepodległości" i jego kontynuacja, też jeszcze nowa "Piąta fala"... troszkę jeszcze pomyśleć i listę można o jeszcze wiele pozycji poszerzyć.
Edit No jeszcze sobie przypomniałem o tak ciekawym dziele jak "Dystrykt 9". Tam w sumie nie możemy ocenić kosmitów czy są dobrzy czy źli bo w sumie są na naszej łasce i nawet jakby chcieli to nie mogą podskakiwać. I a kolejny film gdzie kosmici nie mogą się nam równać to "Avatar". Tu z kolei mamy historię Pocachontas w kosmosie.

ocenił(a) film na 7
szurszur

Jeśli oni żyją w innych warunkach we wszechświecie, to próby ustalenia ich kodeksów moralnych zawsze będą z marginesem błędu. Zgadujemy, czy takie kryteria, jak woda, tlen, rodzina mogą mieć dla nich znaczenie, opierając się na doświadczeniach własnego gatunku.

ocenił(a) film na 7
szurszur

Bliskie spotkania trzeciego stopnia

ocenił(a) film na 8
szurszur

Arrival (Nowy początek)

szurszur

Chyba w "Super 8"

krmary

jeszcze "Zapowiedź"

ocenił(a) film na 7
szurszur

Mili kosmici trafiają do friendzone.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones