PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=531}

Kontakt

Contact
7,4 76 548
ocen
7,4 10 1 76548
6,6 15
ocen krytyków
Kontakt
powrót do forum filmu Kontakt

Szukam osób, które doceniają filozoficzny i mistyczny sens "Kontaktu". Jeśli jesteś taką osobą, proszę wyślij mi wiadomość. To mój ulubiony film i chciałabym poznać osoby, które też go cenią.

ocenił(a) film na 8
Jesienna

NIE ma aktualnie dobrych filmów sf. Człoiwiek musiałbyt w kółko oglądać Kontact, matrixa albo deep impact ... Tak lubię ten film, oglądałem go kilka razy i znowu będę musiał bo nic inneg godnego uwagi po prostu nie ma. Film sf z inteligentną historią w tle, z rozmachem w ciekawimy wątkami ...

Jesienna

Kocham ten film za to , ze pokazuje coś cudownego w sobie

Jesienna

7 lat mineło od Twojego posta a to nadal mój nr 1 wszechczasów :)

Jesienna

Wracam do tego filmu. Bardzo lubię jej podróż i rozmowę z Ojcem na plaży. Daję nadzieję.

ocenił(a) film na 10
Jesienna

To jest mój ulubiony film!
Za każdym razem jak słyszę zdanie małej Ellie "I need a bigger antenna" świeczki stają mi w oczach. ;-)

ocenił(a) film na 10
Jesienna

Droga Marto, wiem, że od Twojego wpisu minęło dość sporo czasu to jednak mam nadzieję, że jeszcze tu zaglądasz. Wysłałem zaproszenie do znajomych bo chętnie podzielę się z Tobą swoim przemyśleniami na temat tego filmu. Jest on również jednym z moich ulubionych, który pierwszy raz oglądałem będąc jeszcze dzieciakiem. Wtedy nie rozumiałem końcówki, ostatnio powtórzyłem seans, po wielu latach i chciałbym omówić to z kimś, kto pewnie tak samo jak ja podszedł do tego osobiście i emocjonalnie.

użytkownik usunięty
Jesienna

Ależ to jest klasyka gatunku. Na tematy w nim poruszone, zarówno od strony fizycznej jak i filozoficznej (w tym duchowej) mógłbym rozmawiać godzinami. Niestety nie za bardzo mam z kim bo znajomi interesują się zazwyczaj nieco bardziej przyziemnymi tematami. Nic w tym złego, ale czasem człowiek chciałby poszybować... :)

Jesienna

Jestem z Palmerem Jossem z doktoratem (ta sama specjalizacja, nigdy żadem ksiądz, po prostu takie studia). Osoba, którą kochałem była zawodową astronomką. Wpisaliśmy się w ten film w 100%. Kocham ten film jak nikt.

ocenił(a) film na 9
Jesienna

Uwielbiam ten film. Wracam do niego regularnie co jakiś czas :)

ocenił(a) film na 9
Jesienna

Pozdrawiam :-)

ocenił(a) film na 9
Jesienna

Również i mój ulubiony. Ale gdy powstał Interstellar, Kontakt "spadł" na drugie miejsce. Ale i tak oglądam za każdym razem oba, kiedy tylko puszczą w tv ;) Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 10
Lolfix1982

Dla mnie bomba! Rewelacyjny, interesujący, wciągający dopracowany w każdym detalu. Doskonała reżyseria Robeta Zemeckisa. Wspaniała scena podróży tunelem czaso-przestrzennym. Jeden z najlepszych filmów SF w historii kina. Lecz to moja subiektywna opinia. Polecam ten film każdemu miłośnikowi kina Fantastyki naukowej. Serdecznie pozdrawiam:-)

ocenił(a) film na 10
Jesienna

Mój najukochańszy film. Na książkę poluję i nie mogę upolować.

kabzi88

poluj dalej, jest inna, ale to sprawia że tylko jeszcze bardziej warto ją przeczytać! :D

ocenił(a) film na 8
Jesienna

Jest świetny, uwielbiam do niego wracać. Jest dobrze napisany i świetnie zagrany. Nie wiem czy ktokolwiek mógłby zagrać lepiej tę rolę. Mistyczna otoczka wokół badań, poszukiwań, jak i samego teleskopu Arecibo (który wczoraj niestety uległ zniszczeniu) jest niesamowita. Fantastyczne są momenty, gdy Eleanor samotnie nasłuchuje leżąc na masce samochodu. Dobrym zagraniem jest umieszczenie Toma Skeritta i Jamesa Woodsa (który swoją drogą wygląda jak kosmita) oraz postaci Hadden'a. Film pozostawia niedosyt i słusznie.

ocenił(a) film na 10
Jesienna

Dzisiaj obejrzałem po raz pierwszy. Amerykański majstersztyk, hollywoodzka bajka. To Amerykanie stworzyli kino i za takie filmy kocha ich cały świat. Film dopracowany w każdym szczególe. Co można byłoby lepiej zrobić. Takie filmy pozostają w głowie na zawsze, kreują nas. Po obejrzeniu filmu, czujesz jakby ktoś ci umarł. Nie byle kto, ktoś kogo szanowałeś i cię inspirował.

Jesienna

Uwielbiam ten film. Widziałem go po raz pierwszy gdy byłem dzieckiem i się w nim zakochałem. Potem co kilka lat odświeżałem go sobie i zawsze oglądałem go tak, jakbym widział go po raz pierwszy. Ten niepowtarzalny klimat, muzyka, Jodie Foster idealnie pasująca do roli, romantyzm w tle i dramat. A to wszystko okraszone tęsknotą za czymś nieznanym. Teraz, w momencie gdy piszę te słowa czytam powieść Carla Sagana na podstawie której ten film powstał. Jest dobra, podobnie jak film, zawiera w sobie jakieś dziwne ciepło, które bije już od pierwszych stron. Polecam i jedno i drugie. Można się zapomnieć. A film dodatkowo sprawia, że na dwie godziny cały świat znika.

Jesienna

N-ty raz go już oglądam. Nie wierzę że jesteśmy sami we Wszechświecie

ocenił(a) film na 10
Jesienna

Napisz do mnie wiadomość, nawet tutaj, bo już niedługo nie będzie wiadomości prywatnych na Filmwebie. Bardzo cenię ten film i wydaje mi się, że w ten sam sposób go rozumiemy.

Jesienna

Hej. Jeszcze aktualne? ;p

Jesienna

Lubię ale nie jest to żadne arcydzieło bo to typowo hollywoodzkie kino. Lecz dobrze się go ogląda w zasadzie za każdym razem bo jest zrobiony na styl filmu przygodowego przez co w ogóle nie przynudza. Lepsze od filmów s-f Villenueve'a.

Jesienna

Ja zostałem porwany przez UFO, jak chcesz możemy pogadać o tym przy winku i pokaże Cu mojego ufoludka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones