PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=450904}

Opowieść wigilijna

A Christmas Carol
7,1 60 334
oceny
7,1 10 1 60334
6,2 10
ocen krytyków
Opowieść wigilijna
powrót do forum filmu Opowieść wigilijna

sam film jest bardzo dobrze zrobiony, kazdy szczegol idealnie dopracowany - jednym slowem animacja na najwyzszym poziomie. scenariusz rowniez dobry. minusem sa pseudo-3D sale kinowe w Helios. obraz ciemny, rozmazany - po pol godzinie bolą oczy. widzialem kilka filmow w IMAX i efekt zupelnie inny jak w Heliosach. Helios wogole nie sprawaia wrazenia 3D a co dopiero mowa o jakości. polecam bajkę (dla dorosłych zresztą, bo są momenty ze dziecko moze zawalu dostac), ale tylko w porządnych kinach 3D!

h4r

Zgadzam się z przedmówcą. Też oglądałem film z żoną w heliosie, i juz po kilku min bolały mnie oczy,a po filmie wyszedłem z opuchniętymi oczami. Film dobry,nawet bardzo:)Polecam!

mieki3

ja nawet nie ogladalem filmu a oczy mnie bola... pozdrawiam

h4r

Ja bym tylko dodał że to chyba graficznie najlepsza bajka dotychczas
zrobiona. Niedługo nie będziemy w stanie rozróżnić czy ogladamy animację
czy real :)

Krajzi_Cinek

Są tacy, którzy już tego nie potrafią. :/

ocenił(a) film na 8
Krajzi_Cinek

A ja sie nie zgodze... Niektóre tekstury dawały po oczach bardziej niz obecnie gry sprzed 5 lat - Duch Scrooge'a z bliska wygladal dla mnie fatalnie. Pozniej tez było kilka niemiłych jakosciowo wpadek. Duzo ładniej wygladal dla mnie '9'. Do realizmu sie nie przyczepiam - w postaciach mozna było rozpoznac aktorów bez problemu, tylko te tekstury mnie gdzieniegdzie męczyły.

użytkownik usunięty
h4r

Ja dzisiaj byłam w Heliosie w Legnicy na 3D i nie miałam ani przez chwilę takich problemów jak przedmówcy. ;]

ocenił(a) film na 8

Witam!
Ja do tej pory wszystkie produkcje 3D ogladalem w Heliosie i szczerze mowiac nigdy nie robily na mnie piorunujacego wrazenia.Dzis pierwszy raz poszedlem na 3D (Opowiesc Wigilijna)do Cinema City i juz sam poczatek mnie wbil w fotel!!Nie wiem czy to kwestia kina czy tego co jest wyswietlane ale od dzis na 3D chodze tylko do Cinema:) Swoja droga naprawde polecam Opowiesc Wigilijna bo napewno zwykla bajeczka to nie jest;) Ode mnie 9/10

h4r

Podawajcie dokładne kina, gdzie mają skopane 3D, bo to chyba zależy bardziej od samego kina niż polityki sieci. Pewnie wystarczy źle ustawić projektor i już może być problem, a pisanie "helios zły" może być niewłaściwym uogólnianiem.

Kazioo

Nie straszcie bo na Avatara mam iść do Legnickiego Heliosa :(

ocenił(a) film na 10
Kazioo

ogladalem film w cinema city ( krakow zakopianka ) przez pierwsze 5 minut zle byl ustawiony projektor film szaro zielony ale od razu poprawili i puscili od nowa. Nie wiem jak w heliosach ale w cinema city robi miazge :) polecam 10/10 jezli masz okazje wybrac nie zastanawiaj sie nawet pozdrawiam

Kazioo

witam, ostatnio oglądałem 2 filmy (bajki) 3d w CC Kazimierz (Kraków) i pierwszy był spoko ale drugi masakra, przez większość filmu obraz był podwójny (porównuję m.in. do pierwszego filmu) Byłem tak zaskoczony i wkórzony że chodziłem po sali żeby sprawidzić czy z innych miejsc w sali też to tak wygląda i zamieniałem okulary z dziewczyną :P
Dodam, że poszedłem jeszcze też kilka dni temu tam na normalny film i jakość była kiepska, wygladało to tak jakby ostrości nie ustawili poprawnie. Także nie wiem jak Wy ale ja nie mam zamiaru psuć sobie efektów 3d (najbliżej Avatar) kiepskim kinem. Ot!

Kazioo

HELIOS W BYDGOSZCZY !!! Avatar bez 3D ,rozmyty,rozjeżdża się .Po 10 minutach wyszedlem z kina !!!

ocenił(a) film na 6
h4r

Mnie natomiast oczy nie bolały bardziej, niż po zwykłej produkcji w 2D. Obraz owszem był rozmazany, ale tylko gdy nie patrzyło się przez okulary. Byłam pierwszy raz na produkcji 3D i muszę przyznać, że nie spodziewałam się takiego efektu. Czułam się jakbym sama była bajką, jakbym patrzyła na rozgrywającą się akcję przez szybę. Jeżeli chodzi o samą animację uważam podobnie jak autor wątku, że jest na bardzo wysokim poziomie. Szczególnie podoba mi się główny bohater - Scrooge. Nie można go było przedstawić lepiej :) Mam jednak małe "ale" - zgodnie z tym co napisał recenzent "Wystarczy jednak, że obiektyw zostaje skierowany na ludzi, a cały urok pryska – zaczynamy oglądać gadające lalki przypominające trochę znanych aktorów."
Były takie momenty, że bohaterowie wyglądali sztucznie. Oczy bez wyrazu, nienaturalne ruchy... dokładnie jak u lalek. Jednak wbrew temu, co zostało napisane w recenzji nie jest to efekt utrzymujący się przez cały czas. Polecam wszystkim ten film, wart jest obejrzenia.

ocenił(a) film na 8
h4r

Orange IMAX film REWELACJA, jeden z najlepszych jakie widziałem w 3D. polecam każdemu (niekoniecznie rodzice z dziecmi :) ) warto zobaczyc

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones