PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8825}

Powrót do przyszłości III

Back to the Future Part III
7,4 158 458
ocen
7,4 10 1 158458
7,4 27
ocen krytyków
Powrót do przyszłości III
powrót do forum filmu Powrót do przyszłości III

Błąd w filmie?

ocenił(a) film na 8

Na nagrobku Emmetta jest napis Clara, a według wcześniejszych wydarzeń Clara musiała spaść w przepaść. Sam Emmett mówił, że zmienił bieg wydarzeń, gdyż most miał zostać nazwany na jej cześć. W takim razie Clara zgineła wcześniej niż Emmett, więc nie mogli się poznać.

xavi512

podobnie jak to, że Emmett nie mógł przecież zbudować nowej maszyny a jednak to zrobił. Samo zastąpienie silnika benzynowego innym napędem nic nie zmienia bo najważniejsza część mogła powstać dopiero w 1947r.

ocenił(a) film na 8
xavi512

A nie bylo tak, ze jak Marty wrocil do 1985 na tory to tam byla tabliczka Eastwood Drive? Czyli tak jakby ten przejazd byl nazwany imieniem Martiego z 1885, bo to on spadl w przepasc.
Gdyby Clara nie zawolala Doktorka to on i Marty by wsiedli do DeLoreana, przeniesli by sie do 1985 a Clara by spadla w przepasc i pozniejszy przejazd by byl nazwany jej imieniem.

ocenił(a) film na 10
xavi512

Emmett był poproszony o odebranie ze stacji Clary, więc nie zginęła. Jest scena jak przychodzi do jego stodoły ktoś z taką prośbą.

ocenił(a) film na 7
xavi512

To nie jest błąd.

W oryginalnej linii czasowej ona zginęła spadając w przepaść, ponieważ jej konie przestraszyły się węży.

W linii czasowej bez Marty'ego (w której doktor ginie) doktor jest poproszony o odebranie jej ze stacji, więc jej konie nie przestraszyły się węży i ocalała i zostają parą. Doktor ginie, a Clara podpisuje nagrobek.

W linii czasowej pokazanej w filmie doktor nie odbiera Clary ze stacji więc wszystko odbywa się jak w oryginalnej linii czasowej (konie, które przestraszyły się węży jadą do przepaści), tyle, że doktor ratuje ją w ostatniej chwili.

ocenił(a) film na 9
hevi129

Skoro to nie błąd ciężko wyjaśnić to, że wąwóz jest nazwany po jej nazwisku, jedyna opcja to taka, że spadła w wąwóz po śmierci Doktora lecz trochę to dziwne.

ocenił(a) film na 9
xavi512

Trochę namieszane niestety w tej części. Clara ginie i nie może poznać Doktora, a jednak z nagrobku możemy wywnioskować co innego. Niby mogła go poznać i zginąć w wąwozie po jego śmierci, ale myślę że nie tak to twórcy widzieli. Zwykle w tej trylogii jak coś się działo to zawsze wyglądało to tak samo bez jakichś alternatyw, np.: ktoś inaczej ustał i od razu wszystkie wydarzenia się zmieniały. Mam w głowie to co mnie gryzie z tym mętlikiem, ale coś słów nie mogę dobrać, żeby to przekazać xD mam nadzieję, że ktoś mnie zrozumie i w przyszłości napisze swoje. Do zobaczenia w przyszłości, kiedyś wrócę i przypomnę sobie co za głupoty wypisałem. 20.04.22r.

ocenił(a) film na 7
Rozver

Można to wyjaśnić w łatwy sposób bo są 3 linie czasowe 1885:
1 linia: Czyli pierwotna, kiedy nie było w tamtym roku ani Doktora ani Martyego. Nikt nie odbiera Clary i ginie, bo jej konie przestarszyły się węży i spadła w przepaść. Wąwóz zostaje nazwany na jej cześć.
2 linia: W 1885 pojawia się doktor i ocala Klare, więc wąwóz zostaje z indiańską nazwą. Marty o tym nie wiedział ponieważ wylądował w 1885 lecąc z 1955 (nie miał czasu wtedy sprawdzić, że nazwa wąwozu jest inna).
3 linia: Marty i Doktor są w 1885 razem, ratują Clare, a wąwóz zostaje nazwany na cześć Eastwooda (czyli tak naprawdę na cześć Martyego).

ocenił(a) film na 7
Bongo_grawitacyjne

Dokladnie :) warto dodac ze Clara stoi na peronie kiedy Doc i Marty dyskutuja w pomieszczeniu dworca. Widac ja za ich plecami :)

Rozver

Gdzie w filmie Clara ginie, co ?

xavi512

Widać jak oglądałeś ten film.

ocenił(a) film na 7
xavi512

Clara zginela kiedy Doktora nie bylo w tej rzeczywistosci. Kiedy Doktor sie pojawil, zostal poproszony przez Burmistrza i pojechal po Klare na stacje i sie w sobie zakochali. Dopiero pojawienie sie Martyego spowodowalo ze Doktor odmowil pojechania po Klare, po czym uratowali jej zycie przed przepascia. Marty i Doc stojac na stacji w pomieszczeniu, maja zreszta za swoimi plecami widok na peron, na ktorym widac stojaca i czekajaca na kogos Clarę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones